hír
Az 1921-es némafilmes klasszikus december 2-án lesz látható a Müpa hangversenytermében. Fred Niblo filmjét a MÜPA orgonistája, Fassang László fogja…
továbbhír
„A némafilm csodálatos pillanatai” című válogatásban mutatják be A halál után című, európai összefogással, 4K-ban restaurált magyar némafilmet a…
továbbhír
Két élőzenével kísért, 110 éves Zsitkovszky-filmmel zárul április 30-án, a magyar film napján az Uránia Nemzeti Filmszínház FILM/ZENE sorozata.
továbbpodcast
December 15-én frissen restaurált némafilmet mutatnak be az Urániában az európai szervezésű A Season of Classic Films projekt keretében. A Rabmadár…
továbbhír
Az elmúlt 120 évben a magyar filmtörténeti termés jelentős része elveszett, ezért a szakértők különleges technikai megoldások segítségével próbálják…
továbbhír
A némafilmkorszak egyik utolsó, meglepően modern alkotásának premierjét december 15-én este tartják az Uránia Nemzeti Filmszínházban élő zenei…
továbbhír
A cannes-i fesztiválon jelentették be, hogy idén magyar-francia-belga közös pályázattal A halál után című magyar némafilm nyerte el az Európai…
továbbhír
Az idei Budapesti Klasszikus Film Maraton számos film ritkasággal örvendezteti meg a közönséget, köztük az egyik korai magyar némafilmmel, A…
továbbhír
Ismét pályázatot hirdet Némafilmhez filmzenét! címmel a Művészetek Völgye Fesztivál és a Nemzeti Filmintézet. A zeneszerzőket arra bíztatják, hogy…
továbbhír
Április 29-ig lehet jelentkezni a Művészetek Völgye filmzeneírói pályázatára, mely az NFI Filmarchívum közreműködésével valósul meg. A Körhinta című…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié